Streda, 28. júl 2021
Slnečno  27,6 °C
Mimoriadne správy

Mladík postrelil pred sídlom chorvátskej vlády policajta, pre držbu zbraní zatkli aj jeho otca

 Webnoviny  13. október 2020  143
Mladík postrelil pred sídlom chorvátskej vlády policajta, pre držbu zbraní zatkli aj jeho otca

13.10.2020 (Webnoviny.sk) - V dome strelca, ktorý pred sídlom chorvátskej vlády v Záhrebe zranil policajta, našla polícia zbrane. Ako informovala vo vyhlásení, tiež zadržala jeho otca za držbu dvoch pušiek s optickými zameriavačmi a tlmičmi a viac ako tisíc kusov munície. Po vypočutí ho prepustili, uviedla miestna prokuratúra.

Policajta zasiahol štyrikrát


Dvadsaťdvaročný muž z mesta Kutina vystrelil na policajta v pondelok ráno na Námestí svätého Marka v centre Záhrebu. Neskôr v neďalekej štvrti spáchal samovraždu. Polícia v utorok uviedla, že strelec použil automatickú zbraň, ktorú neskôr našli opustenú.

Zraneného policajta strelec podľa lekárov zasiahol štyrikrát - do ruky a trupu. Policajta operovali a je v stabilizovanom stave.

Obavy o bezpečnosť


Úrady v utorok obmedzili prístup na námestie, kde sa okrem parlamentu nachádzajú aj ďalšie dôležité inštitúcie. Polícia tam púšťala len obyvateľov a predstaviteľov.

Pondelkový incident vyvolal v krajine obavy o bezpečnosť. Chorvátske médiá informovali, že strelcov otec bol bývalý bojovník z vojny z 90. rokov.

Viac k témam: streľba
Zdroj: Webnoviny.sk - Mladík postrelil pred sídlom chorvátskej vlády policajta, pre držbu zbraní zatkli aj jeho otca © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.