Sobota, 25. január 2020
Jasno  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Mladí migranti sa dožadovali prevezenia na grécku pevninu, v preplnenom tábore vypukli potýčky

 Webnoviny   4. september 2019  36
Mladí migranti sa dožadovali prevezenia na grécku pevninu, v preplnenom tábore vypukli potýčky

4.9.2019 (Webnoviny.sk) - V preplnenom utečeneckom tábore na gréckom ostrove Lesbos vypukli potýčky po tom, čo zhruba 50 mladistvých migrantov protestovalo a dožadovalo sa prevezenia na pevninu.

Polícia uviedla, že proti protestujúcim použila slzný plyn po tom, ako v stredu napadli pracovníkov tábora. Mladých demonštrantov poslali do "bezpečnej časti" tábora, kam za nimi vyslali vyjednávací tím, aby sa s nimi porozprával.

Udalosti na Lesbose prišli deň po tom, čo úrady previezli viac ako 1 400 ľudí, prevažne afganských rodín, z tábora na ostrove do zariadenia na severe Grécka. Tábor Moria na Lesbose je už tri roky takmer nepretržite preplnený.

Viac k témam: grécka polícia, migranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Mladí migranti sa dožadovali prevezenia na grécku pevninu, v preplnenom tábore vypukli potýčky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.