Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Miništranti povedali o sexuálnom obťažovaní kňazom, arcibiskup ich tvrdenia pred súdom odmietol
Webnoviny 11. apríl 2018 771
NEWCASTLE 11. apríla (WebNoviny.sk) - Katolícky arcibiskup Philip Wilson pred súdom pod prísahou odmietol tvrdenia dvoch bývalých miništrantov, ktorí povedali, že ho informovali o sexuálnom obťažovaní zo strany kňaza. Wilson je najvyššie postaveným duchovným na svete, ktorého obvinili z krytia pedofilného farára.
Odporúčame:
Žiačka základnej školy bola roky sexuálne zneužívaná, učiteľ sa k činom priznal
Šesťdesiatsedemročného muža vypočúvali v stredu v meste Newcastle po tom, ako sudca Robert Stone odmietol jeho odvolanie. Wilson vyhlásil, že je nevinný. V prípade uznania viny mu hrozí dvojročný trest odňatia slobody.
Pedofilnému kňazovi Jamesovi Fletcherovi v decembri 2004 dokázali vinu v deviatich bodoch sexuálneho obťažovania dieťaťa. Zomrel v roku 2006 vo väzení v dôsledku mŕtvice.
Viac k témam: arcibiskup, miništranti, sexuálne obťažovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Miništranti povedali o sexuálnom obťažovaní kňazom, arcibiskup ich tvrdenia pred súdom odmietol © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Občianske združenie Mladá Šaca odovzdalo na košickom magistráte petíciu občanov mestskej časti – VIDEO
Zamestnankyne úradu práce v Pezinku zneužili systém pomoci počas pandémie, vznikla škoda viac ako pol milióna eur
Uhrík prekvapil v diskusii, Matovičovi fandí v boji proti korupcii, ale spoluprácu si nevie predstaviť