Sobota, 3. jún 2023
Slnečno  15 °C
Mimoriadne správy

Ministerka Sturgeonová oznámila rezignáciu. Verí, že jej nástupca povedie Škótsko k nezávislosti

 Webnoviny  15. február 2023  76  
Ministerka Sturgeonová oznámila rezignáciu. Verí, že jej nástupca povedie Škótsko k nezávislosti

15.2.2023 (SITA.sk) - Škótska prvá ministerka Nicola Sturgeonová oznámila svoju rezignáciu. Končí tak po viac ako ôsmich rokoch vo funkcii šéfky škótskej vlády a aj na čele jej Škótskej národnej strany (SNP). Politička oznámila, že zostane v úrade, kým nezvolia jej nástupcu. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Najlepšia práca na svete


Na tlačovej konferencii v sídle prvého ministra Škótska Bute House v Edinburghu Sturgeonová povedala, že to je „najlepšia práca na svete“, ale je dôležité vedieť „takmer inštinktívne, kedy je ten správny čas uvoľniť miesto niekomu inému“.

Rozhodnutie odstúpiť nie je podľa političky reakciou na krátkodobé tlaky, ale prišlo po „hlbokom a dlhodobom zhodnotení“. S rozhodnutím podľa svojich slov bojovala už niekoľko týždňov a musí odpovedať na dve otázky: „Je pre mňa pokračovanie správne? A ešte dôležitejšie je, či je to pokračovanie správne pre krajinu, pre moju stranu a pre vec nezávislosti, ktorej som zasvätila svoj život?“. Odpoveďou na obe je podľa nej nie.Škótsko na ceste k nezávislosti


Sturgeonová spomenula, že tlak v jej práci je silný a niekedy nesmierne, skonštatovala, že verejný názor o nej sa stal niekedy bariérou pre debatu a poznamenala, že najťažšie pre ňu bolo vedenie Škótska počas pandémie koronavírusu, keď „váha zodpovednosti bola obrovská“.Je toho toľko, na čo som pyšná, ale stále je ešte toho treba veľa urobiť,“ uzavrela svoj prejav politička. Neskôr na otázku BBC odpovedala, že verí, že priblížila Škótsko bližšie k jej cieľu - nezávislosti a že sú vo finálnej fáze. „Pevne verím, že môj nástupca povedie Škótsko k nezávislosti,“ dodala.Viac k témam: nezávislosť Škótska, Odstúpenie ministra, Rezignácia
Zdroj: SITA.sk - Ministerka Sturgeonová oznámila rezignáciu. Verí, že jej nástupca povedie Škótsko k nezávislosti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.