Sobota, 22. január 2022
Polojasno  -3,6 °C
Mimoriadne správy

Minister obrany Naď navštívi v USA aj výrobnú linku stíhačiek F-16

 Webnoviny  22. október 2021  44
Minister obrany Naď navštívi v USA aj výrobnú linku stíhačiek F-16

22.10.2021 (Webnoviny.sk) - Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) v piatok odletí na týždňovú návštevu Spojených štátov amerických (USA).

V New Yorku šéf rezortu obrany podpíše Memorandum o porozumení medzi vládou Slovenskej republiky a Organizáciou Spojených národov (OSN), v ktorom sa vláda zaviazala poskytnúť mierovým silám OSN na Cypre (UNFICYP) 190 príslušníkov pešej roty a 37 ženistov.

Pôvodné Memorandum o porozumení bolo podpísané ešte 7. februára 2002 v New Yorku. Cieľom nových memoránd je aktualizácia formy zmluvných dokumentov. Program Naďa poskytla hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Okrem toho sa minister v New Yorku stretne so stálym predstaviteľom Slovenskej republiky pri OSN Michalom Mlynárom a šéfom podporných operácií OSN Atulom Khareom. V meste Greenville navštívi výrobnú linku stíhačiek F-16. Následne ho v hlavnom meste USA Washington prijme minister obrany Spojených štátov amerických Lloyd James Austin III.

Viac k témam: Minister obrany SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Minister obrany Naď navštívi v USA aj výrobnú linku stíhačiek F-16 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.