Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Mikronéziu a Guam ohrozuje tropická búrka, na niektorých ostrovoch platí varovanie pred tajfúnom
HAGATNA 20. februára (WebNoviny.sk) - Silnejúca tropická búrka v Tichom oceáne smeruje k Mikronézii a v najbližších dňoch by mohla ohroziť ostrov Guam, ktorý je zámorským územím Spojených štátov amerických.
Národná meteorologická služba USA uviedla, že varovanie pred tajfúnom platí pre ostrov Satawal v štáte Yap a pre ostrov Puluwat v štáte Chuuk, ktoré sú súčasťou Mikronézskych federatívnych štátov.
Búrku sprevádza vietor s maximálnou rýchlosťou 104 kilometrov za hodinu, ale Národná meteorologická služba USA očakáva, že búrka zosilnie v sobotu, keď bude v blízkosti Guamu. Vo štvrtok by sa búrka mohla dokonca zmeniť na tajfún.
Viac k témam: počasie, tajfún, tropická búrka
Zdroj: Webnoviny.sk - Mikronéziu a Guam ohrozuje tropická búrka, na niektorých ostrovoch platí varovanie pred tajfúnom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Poľsko a Slovensko budú spolupracovať v obrannom priemysle, rokovania hovoria o konkrétnych projektoch – VIDEO
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Raši rokoval s egyptským veľvyslancom o aktuálnej bezpečnostnej situácii na Blízkom východe – FOTO