Pondelok, 17. máj 2021
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Migranti zaplavili Kanárske ostrovy, ich počet vzrástol až o 550 percent

 Webnoviny   2. september 2020  124
Migranti zaplavili Kanárske ostrovy, ich počet vzrástol až o 550 percent

2.9.2020 (Webnoviny.sk) - V doterajšom priebehu tohto kalendárneho roka sa podarilo zachrániť približne štyri tisícky afrických migrantov, ktorí sa snažili dosiahnuť brehy Kanárskych ostrovov, územia patriaceho Španielsku. Podľa Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM) však pri pokuse prekonať nebezpečné vody Atlantiku zahynulo najmenej 250 osôb, viac ako počas celého uplynulého roka v západnej časti Stredozemného mora.

Migrácia smerom na Kanárske ostrovy vzrástla po minuloročnom kroku Európskej únie. Tá vtedy finančne podporila Maroko, aby zabránila prílivu utečencov na juhu Španielska, ktorí do tejto oblasti prichádzali práve cez Stredozemné more.

Kým na španielskej pevnine odvtedy klesol počet migrantov o 50 percent, na Kanárskych ostrovoch stúpol o 550 percent, pričom iba v auguste zaznamenali na tomto súostroví viac ako 850 migrantov.

Trasa zo západnej Afriky na Kanárske ostrovy sa považuje za notoricky známu a nebezpečnú cestu. Napriek tomu sa mnoho obyvateľov "čierneho kontinentu" neváha vydať na takúto púť s vyhliadkou lepšieho života po dosiahnutí cieľa, častokrát sú však následky veľmi tragické.

Viac k témam: Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM), migranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Migranti zaplavili Kanárske ostrovy, ich počet vzrástol až o 550 percent © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.