Sobota, 10. december 2022
Polojasno  1,5 °C
Mimoriadne správy

Metropolitná polícia v Londýne zhabala kryptomenu v hodnote 180 miliónov eur

 Webnoviny  13. júl 2021  256
Metropolitná polícia v Londýne zhabala kryptomenu v hodnote 180 miliónov eur

13.7.2021 (Webnoviny.sk) - Metropolitná polícia v Londýne zhabala kryptomenu v rekordnej hodnote 180 miliónov libier, ktorá súvisela s medzinárodným praním špinavých peňazí. Je to vôbec najvyššia skonfiškovaná suma svojho druhu v celom Spojenom kráľovstve, informuje spravodajský portál BBC s tým, že prekonala rekord 114 miliónov libier z 24. júna.

V spojitosti s najnovšou konfiškáciou polícia vypočula 39-ročnú ženu, ktorú zatkli pre podozrenia z prania špinavých peňazí 24. júna a neskôr prepustili na kauciu.

Zaistenie kryptomeny, ktorú bližšie nešpecifikovali, nariadilo velenie Metropolitnej polície pre ekonomické trestné činy po tom, ako dostalo informácie o prevode majetku z trestnej činnosti. Takéto prevody používajúce kryptomeny poskytujú odosielateľom a príjemcom peňazí väčšiu anonymitu. Vyšetrovanie v tejto veci ďalej pokračuje.

Viac k témam: kryptomena, pranie špinavých peňazí, trestná činnosť
Zdroj: Webnoviny.sk - Metropolitná polícia v Londýne zhabala kryptomenu v hodnote 180 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.