Sobota, 16. október 2021
Slnečno  9,1 °C
Mimoriadne správy

Mestom na východe Afganistanu otriasol mohutný bombový útok, zahynulo najmenej 21 ľudí

 Webnoviny   1. máj 2021  129
Mestom na východe Afganistanu otriasol mohutný bombový útok, zahynulo najmenej 21 ľudí

1.5.2021 (Webnoviny.sk) - Pri mohutnom samovražednom bombovom útoku na východe Afganistanu zahynulo najmenej 21 osôb a ďalších 90 ľudí utrpelo zranenia. Informovali o tom v sobotu tamojšie orgány.

K zodpovednosti za explóziu v meste Pol-e Alam, metropole provincie Logar, sa zatiaľ nikto neprihlásil. Neexistujú ani žiadne indície, prečo sa atentátnik zameral práve na penzión, kde odpálil nálož.

Ministerstvo viní Taliban


V Afganistane však vláda poskytuje zdarma penzióny pre chudobných, cestujúcich či študentov. Ministerstvo vnútra obvinilo z útoku hnutie Taliban, ktorý však dosiaľ neposkytol žiadne stanovisko.

Útok nastal v predvečer oficiálneho začiatku sťahovania vojenských jednotiek Spojených štátov a Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) z Afganistanu.

Žiadne záruky bezpečnosti


Práve spomenutý Taliban požadoval, aby sa všetky americké jednotky stiahli z krajiny do 1. mája a neponúkol žiadne záruky bezpečnosti odchádzajúcich jednotiek.

Odsun vojakov, ktorý by sa mal uskutočniť najneskôr do 11. septembra, prichádza v období, keď vplyv Talibanu opäť narastá. Toto hnutie momentálne kontroluje približne polovicu Afganistanu.

Viac k témam: bombový útok, Taliban
Zdroj: Webnoviny.sk - Mestom na východe Afganistanu otriasol mohutný bombový útok, zahynulo najmenej 21 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.