Štvrtok, 28. október 2021
Jasno  3,9 °C
Mimoriadne správy

Mesto Auckland čaká najprísnejší lockdown, Nový Zéland bojuje s ohniskom nákazy z Austrálie

 Webnoviny  13. september 2021  68
Mesto Auckland čaká najprísnejší lockdown, Nový Zéland bojuje s ohniskom nákazy z Austrálie

13.9.2021 (Webnoviny.sk) - Najväčšie novozélandské mesto Auckland zostane v režime najprísnejšieho lockdownu do 21. septembra. Oznámila to v pondelok premiérka Jacinda Ardernová po tom, čo vláda informovala o 33 nových prípadoch nákazy koronavírusom. Opatrenie má podľa premiérky zastaviť šírenie vysoko infekčného delta variantu koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus


„Nechceme riskovať obete, ktoré všetci priniesli, a všetku tvrdú prácu, ktorú ste vynaložili, príliš rýchlym prechodom k tretiemu stupňu pohotovosti,“ povedala Ardernová, pričom odkázala na najvyšší štvrtý stupeň pandemickej pohotovosti, ktorý platí v Aucklande.

Zvyšok Nového Zélandu podľa premiérky do budúceho týždňa zostane v druhom stupni pohotovosti.

Krajina od minulého mesiaca bojuje s ohniskom nákazy, ktoré prišlo z Austrálie. Do pondelka sa počet infekcií zvýšil na 955. Hospitalizovaných je 21 pacientov, z toho štyria na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Viac k témam: COVID-19, delta variant koronavírusu, Koronavírus, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk - Mesto Auckland čaká najprísnejší lockdown, Nový Zéland bojuje s ohniskom nákazy z Austrálie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.