Utorok, 23. december 2025
Mimoriadne správy
- Napätie počas Pellegriniho návštevy v Báčskom Petrovci, skupinu srbských Slovákov obkľúčila polícia – VIDEO
- Slováci žijúci v Srbsku budú mať svoj vlastný stánok, Vučić im podľa Pellegriniho splní dlhoročný sen – VIDEO
- Srbsko je pre nás dôležitým partnerom v zbrojárskom priemysle, vyhlásil Pellegrini na oficiálnej návšteve – VIDEO, FOTO
- Incident v Báčskom Petrovci nebol útokom na Slovákov, ale dôsledkom vnútropolitického pnutia, zhodli sa Pellegrini a Vučić
- Pellegrini s Kaliňákom mieria pred Vianocami za slovenskými vojakmi v Kosove, návšteva má aj rodinný rozmer – VIDEO
BERLÍN 16. októbra (WebNoviny.sk) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová v pondelok vyslovila presvedčenie, že rokovania o zostavení budúceho kabinetu budú ešte dlhé. Ako povedala, úvodné kolo rokovaní, ktoré sa má začať tento týždeň, bude podľa nej trvať najmenej niekoľko týždňov.
Odporúčame:
Merkelová ustúpila, Nemecko prijme najviac 200-tisíc utečencov ročne
Najpravdepodobnejším scenárom je vytvorenie koaličnej vlády s účasťou Merkelovej Kresťanskodemokratickej únie Nemecka/Kresťansko-sociálnej únie Bavorska (CDU/CSU), liberálnej Slobodnej demokratickej strany (FDP) a Zelených.
Hoci všetky tri subjekty sú súčasťou nemeckej politiky už desaťročia, v takejto kombinácii sa ešte v kabinete nikdy nestretli.
Odporúčame:
Merkelová je za koalíciu so Zelenými a Slobodnými demokratmi, Sociálni demokrati ju odmietajú
Najmenej logický je vstup do tejto vlády pre Zelených, ktorí vždy doteraz inklinovali skôr k ľavici. Aj preto si budú musieť vstup strany do takejto koalície odobriť na straníckom kongrese, ktorý by sa mal konať po skončení prvého kola koaličných rozhovorov.
Parlamentné voľby sa v Nemecku konali 24. septembra, koaličné rokovania sa však začínajú až po viac ako trojtýždňovej pauze. Predovšetkým preto, že politické strany sa doteraz sústredili v prvom rade na krajinské voľby v Dolnom Sasku, ktoré sa konali túto nedeľu.
Viac k témam: Angela Merkelová, Berlín, Nemecko, vláda
Zdroj: Webnoviny.sk - Merkelová predpokladá, že koaličné rokovania budú dlhé © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
V egyptskej Gíze objavili nový chrám Ramessa II.
Telové kamery, nové autá aj výzbroj. Ministerstvo Šutaja eštoka investovalo do polície milióny eur
Zoroslav Kollár dáva vlastný možný prospech bokom. Pellegriniho vyzval na veto trestnej novely – FOTO
Slobodná národná galéria pokračuje v tradícii, v Bratislave možno vidieť Slobodný národný stromček