Sobota, 30. máj 2020
Zamračené  11,8 °C
Mimoriadne správy

Merkelová je nemeckou kancelárkou už 14 rokov, vyjadrila sa k najdôležitejším výzvam budúcnosti

 Webnoviny  22. november 2019  64
Merkelová je nemeckou kancelárkou už 14 rokov, vyjadrila sa k najdôležitejším výzvam budúcnosti

22.11.2019 (Webnoviny.sk) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová považuje za najdôležitejšie nové výzvy budúcnosti digitalizáciu a boj proti klimatickým zmenám. Na stretnutí Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU) v Lipsku vyhlásila, že sa musia pozerať do budúcna a prekonať nové tlaky, akými sú ruská agresia či obchodné spory so Spojenými štátmi americkými.

"Musíme nájsť riešenia pre svet zajtrajška," vyjadrila sa politička a dodala, že CDU musí byť "stranou silného nemeckého centra". "Chcem na tom aj naďalej pracovať ako kancelárka," dodala.

Merkelová je v tejto funkcii presne 14 rokov a na stretnutí strany povedala, že si nikdy nepredstavovala byť pri moci tak dlho. Vyhlásila, že od roku 2005 sa im podarilo dosiahnuť rekordné minimum v nezamestnanosti a zvrátiť svetovú finančnú krízu. Politička dodala, že jej práca sa ešte neskončila.

Zdroj: Webnoviny.sk - Merkelová je nemeckou kancelárkou už 14 rokov, vyjadrila sa k najdôležitejším výzvam budúcnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Hodnotenie článku

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.