Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  12,9 °C
Mimoriadne správy

Merkelová apeluje na občanov: Čím viac ľudí dostane injekciu, tým slobodnejší znova budeme

 Webnoviny  13. júl 2021  201
Merkelová apeluje na občanov: Čím viac ľudí dostane injekciu, tým slobodnejší znova budeme

13.7.2021 (Webnoviny.sk) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová v utorok apelovala na obyvateľov, aby sa nechali zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Ako uviedla, čím viac ľudí dostane injekciu „tým slobodnejší znova budeme“. Tempo vakcinácie sa v Nemecku v posledných týždňoch spomaľuje. Aspoň jednu dávku dostalo zhruba 58,7 percenta obyvateľov. Plne zaočkovaných je 43 percent.

Inštitút Roberta Kocha, ktorý pôsobí ako nemecké centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb, minulý týždeň vyhlásil, že krajina by si mala určiť cieľ zaočkovať 85 percent ľudí vo vekovej skupine 12 až 59 rokov a 90 percent ľudí od 60 rokov. To je podľa inštitútu potrebné, aby nový delta variant koronavírusu počas jesene a zimy nespôsobil silný vzostup infekcií.

Viac o téme: Koronavírus


Merkelová už dostala dve dávky vakcíny. Obyvateľov vyzvala, aby sa nechali zaočkovať a chránili tak seba aj iných ľudí pred vážnym ochorením. Poukázala tiež na súvislosť medzi vyššou mierou imunizácie a ďalším uvoľňovaním pandemických opatrení.

Viac k témam: Koronavírus, očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Merkelová apeluje na občanov: Čím viac ľudí dostane injekciu, tým slobodnejší znova budeme © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.