Pondelok, 17. máj 2021
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Medzinárodná zločinecká skupina prala peniaze z kyberzločinu, pred Europolom a FBI však neušli

 Webnoviny  15. október 2020  97
Medzinárodná zločinecká skupina prala peniaze z kyberzločinu, pred Europolom a FBI však neušli

15.10.2020 (Webnoviny.sk) - Európska polícia v spolupráci s americkými kolegami zatkla 20 ľudí z viacerých krajín, ktorí údajne patria do medzinárodnej zločineckej skupiny, ktorá preprala milióny eur ukradnutých pri kybernetických útokoch.

Polícia prehľadala desiatky domov


Medzinárodnú policajnú operáciu viedli portugalskí vyšetrovatelia a americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) a zapojilo sa do nej pod hlavičkou Europolu ďalších 14 európskych krajín.

Europol informoval, že muži zákona v rámci operácie prehľadali viac ako 40 domov v Španielsku, Taliansku, Bulharsku a Lotyšsku. V poslednej menovanej krajine sa pritom odohrala väčšina domových prehliadok a zatkli tam aj šesť osôb. Ďalších šiestich zatkli vo Veľkej Británii, štyroch v Španielsku a po jednom v Poľsku, USA, Portugalsku a Austrálii.

Prepraté peniaze od obetí


Skupina s názvom QQAAZZ údajne preprala peniaze ukradnuté kyberzločincami, pričom ich previedla cez stovky bankových kont po celom svete.

Jej členmi boli občania Ruska, Lotyšska, Gruzínska, Bulharska, Rumunska a Belgicka, uviedlo americké ministerstvo spravodlivosti. Zločinecká skupina preprala peniaze od obetí z USA a európskych krajín. Podozriví čelia vyšetrovaniu v USA, Portugalsku, Španielsku a Spojenom kráľovstve.

Viac k témam: kybernetické útoky, kyberzločin
Zdroj: Webnoviny.sk - Medzinárodná zločinecká skupina prala peniaze z kyberzločinu, pred Europolom a FBI však neušli © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.