Štvrtok, 15. apríl 2021
Zamračené  -1,1 °C
Mimoriadne správy

Manžela britskej kráľovnej museli previesť do inej nemocnice, absolvuje aj podrobnú prehliadku

 Webnoviny   1. marec 2021  70
Manžela britskej kráľovnej museli previesť do inej nemocnice, absolvuje aj podrobnú prehliadku

1.3.2021 (Webnoviny.sk) - Manžela britskej kráľovnej Alžbety II., princa Filipa, previezli do druhej nemocnice. Deväťdesiatdeväťročný vojvoda z Edinburghu sa takmer dva týždne liečil s infekciou v Nemocnici kráľa Eduarda VII. v Londýne, odkiaľ ho podľa Buckinghamského paláca previezli do Nemocnice svätého Bartolomeja.

Tam ho okrem liečby infekcie podrobia prehliadke a testom v spojitosti so srdcovými problémami, ktoré ho trápia už dlhšie. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Vojvoda reaguje na liečbu a cíti sa dobre, uviedol palác. Očakáva sa, že v nemocnici zostane prinajmenšom do konca týždňa. Presná príčina vojvodovho pobytu v nemocnici nie je verejne známa, nesúvisí však s koronavírusom. Princa Filipa aj kráľovnú Alžbetu II. v januári zaočkovali proti ochoreniu COVID-19.

Princ Filip, ktorý odišiel do dôchodku v roku 2017, sa len zriedka objavuje na verejnosti. Počas súčasného lockdownu platného v Anglicku sa zdržiava s kráľovnou na hrade Windsor, ktorý leží západne od Londýna.

Viac k témam: zdravie
Zdroj: Webnoviny.sk - Manžela britskej kráľovnej museli previesť do inej nemocnice, absolvuje aj podrobnú prehliadku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.