Piatok, 24. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Madurova vláda na protest proti americkým sankciám zastavila rokovania s Guaidóom a opozíciou
Webnoviny 8. august 2019 592
8.8.2019 (Webnoviny.sk) - Venezuelská vláda v stredu neskoro večer na protest proti novým americkým sankciám zastavila rokovania s opozíciou. Toto rozhodnutie prekvapilo Juana Guaidóa, lídra zástupcov opozície, ktorí sa už nachádzajú na karibskom ostrove Barbados, kde sa vo štvrtok malo začať šieste kolo rokovaní.
Rozhovory odštartovali v máji pod záštitou Nórska. Ako dôvod ich prerušenia vláda v Caracase v stredajšom stanovisku uviedla, že "Juan Guaidó velebí, propaguje a podporuje škodlivé kroky proti suverenite našej krajiny a základným ľudským právam nášho ľudu". Nezašla však tak ďaleko, že by ich úplne zrušila.
Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa v pondelok zmrazila majetok celej venezuelskej vlády v USA. Opatrenie tiež zakazuje americkým spoločnostiam a jednotlivcom obchodovať s vládou prezidenta Nicolása Madura a jej najbližšími podporovateľmi.
Trump tento krok zdôvodnil Madurovou "pokračujúcou uzurpáciou moci" a porušovaním ľudských práv zo strany bezpečnostných síl lojálnych prezidentovi.
Viac k témam: rokovania, sankcie proti Venezuele
Zdroj: Webnoviny.sk - Madurova vláda na protest proti americkým sankciám zastavila rokovania s Guaidóom a opozíciou © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Fico by mohol vypustením „lex Beneš“ z Trestného zákona vyriešiť napätie v spoločnosti, tvrdí šéf Maďarskej aliancie Gubík
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry