Streda, 12. august 2020
Slnečno  15,7 °C
Mimoriadne správy

Maďarský poslanec sa označil za obeť škandálu, môže za to obvinenie zo sexuálneho obťažovania

 Webnoviny  21. december 2019  79
Maďarský poslanec sa označil za obeť škandálu, môže za to obvinenie zo sexuálneho obťažovania

21.12.2019 (Webnoviny.sk) - Maďarský poslanec Zsolt Gréczy v piatok oznámil, že sa vzdá mandátu, aby obvinenia zo sexuálneho obťažovania, ktorým čelí, nepoškodili jeho stranu.

V rozhovore pre televíziu ATV obvinenia odmietol a zároveň sám seba označil za obeť škandálu. Ten podľa neho súvisí s rastúcou popularitou jeho opozičnej Demokratickej koalície vedenej bývalým premiérom Ferencom Gyurcsányom.

Gréczyho, ktorý sa poslaneckého kresla vzdá 31. decembra, obvinila poradkyňa pravicového poslanca, že jej dával nevhodné návrhy a médiá zároveň dostali od anonymného odosielateľa poslancove explicitné fotografie, ktoré údajne pochádzajú priamo od Gréczyho.

"Už sa tým nezaoberám," reagoval odstupujúci poslanec na otázky médií, či niekomu takéto fotografie poslal alebo mu ich ukradli, pričom skonštatoval, že nikdy nikoho neobťažoval.

Viac k témam: sexuálne obťažovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Maďarský poslanec sa označil za obeť škandálu, môže za to obvinenie zo sexuálneho obťažovania © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.