Nedeľa, 16. máj 2021
Slabý dážď  7 °C
Mimoriadne správy

Maďarsko predlžuje kontroly na hraniciach, pre vstup do krajiny musia mať cudzinci povolenie

 Webnoviny   1. október 2020  105
Maďarsko predlžuje kontroly na hraniciach, pre vstup do krajiny musia mať cudzinci povolenie

1.10.2020 (Webnoviny.sk) - Maďarsko predlžuje dočasné znovuzavedenie kontroly hraníc. Nariadenie je platné do 1. novembra 2020. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR na svojej webovej stránke.

Od 1. septembra 2020 platí zákaz vstupu do Maďarska iným ako maďarským občanom. MZVEZ upozorňuje, že obmedzenia sa vzťahujú aj pre železničnú či autobusovú dopravu.

Do Maďarska môžu vstúpiť cudzinci s oprávnením na trvalý pobyt na území krajiny či ich rodinní príslušníci. Urobiť tak môžu v prípade, že sa preukážu dokladom, respektíve disponujú platným povolením, ktoré im vydala cudzinecká polícia Maďarska a oprávňuje ich na pobyt na území Maďarska na obdobie dlhšie ako 90 dní.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, kontroly na hraniciach, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Maďarsko predlžuje kontroly na hraniciach, pre vstup do krajiny musia mať cudzinci povolenie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.