Sobota, 23. október 2021
Slnečno  4,8 °C
Mimoriadne správy

Maďarsko opäť predĺžilo kontroly na hraniciach, platí aj povinná karanténa

 Webnoviny  23. marec 2021  88
Maďarsko opäť predĺžilo kontroly na hraniciach, platí aj povinná karanténa

23.3.2021 (Webnoviny.sk) - Maďarsko predĺžilo kontroly hraníc do pondelka 29. marca. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) na svojej webovej stránke.

Od 1. septembra 2020 platí zákaz vstupu do Maďarska iným ako maďarským občanom.

Viac o téme: Koronavírus


Rezort diplomacie pripomína, že do Maďarska môžu vstúpiť aj cudzinci s oprávnením na trvalý pobyt na území Maďarska a ich rodinní príslušníci, ak sa preukážu dokladom či platným povolením, ktoré im vydala cudzinecká polícia Maďarska a oprávňuje ich na pobyt na území Maďarska na obdobie dlhšie ako 90 dní.

Od 28. októbra 2020 je každému občanovi Maďarska, nemaďarským občanov s povolením na pobyt, osobám, ktoré sa vracajú zo zahraničia a nemajú výnimky automaticky nariadená povinná desaťdňová karanténa, ktorej dodržiavanie je prísne sledované cez nainštalovanú aplikáciu v mobilnom telefóne,“ upozorňuje MZVEZ SR.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Maďarsku
Zdroj: Webnoviny.sk - Maďarsko opäť predĺžilo kontroly na hraniciach, platí aj povinná karanténa © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.