Streda, 28. júl 2021
Slnečno  26,3 °C
Mimoriadne správy

Maďarsko od septembra zatvorí svoje hranice pre cudzincov, všetky krajiny považuje za „červené“

 Webnoviny  28. august 2020  145
Maďarsko od septembra zatvorí svoje hranice pre cudzincov, všetky krajiny považuje za „červené“

28.8.2020 (Webnoviny.sk) - Maďarsko bude od 1. septembra na svoje územie púšťať cudzincov len vo "veľmi nevyhnutných prípadoch". V piatok o tom informoval šéf úradu vlády Gergely Gulyás. "Všetky iné krajiny sú v červenej zóne, len Maďarsko je v zelenej," povedal.

Maďari krajinu opustiť môžu


Minister vyhlásil, že Maďari budú môcť opustiť krajinu, no po návrate budú musieť mať dva negatívne testy s odstupom 48 hodín alebo zostať 14 dní v povinnej domácej karanténe.

Nariadenie o zatvorení hraníc pre cudzincov bude platiť minimálne mesiac. Podľa ministra ho zaviedli po tom, ako väčšina nových prípadov nákazy koronavírusom v Maďarsku pochádza od ľudí z iných krajín.

Obmedzenie pohybu nezvažujú


"Potrebujeme chrániť starších ľudí, postarať sa o bezpečnosť v súvislosti so začiatkom školského roka a tiež chrániť pracovné miesta," povedal politik.

Dodal tiež, že vláda zatiaľ nezvažuje zavedenie obmedzení pohybu ľudí na území štátu.

Viac k témam: COVID-19, hranice, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Maďarsko od septembra zatvorí svoje hranice pre cudzincov, všetky krajiny považuje za „červené“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.