Sobota, 14. marec 2026
Mimoriadne správy
- Rusko podniklo nočný útok na okolie Kyjeva, drony a rakety si vyžiadali obete aj zranených
- Severná Kórea odpálila sériu rakiet. Juhokórejská armáda hlási približne desať balistických striel
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
Macron menoval nových členov vlády, ministrom vnútra sa stal jeho spojenec Christophe Castaner
PARÍŽ 16. októbra (WebNoviny.sk) – Novým francúzskym ministrom vnútra sa stal predseda hnutia Republika vpred prezidenta Emmanuela Macrona Christophe Castaner.
Päťdesiatdvaročný Macronov politický spojenec vo funkcii nahradil Gérarda Collomba, ktorý začiatkom októbra rezignoval, aby sa mohol uchádzať o post starostu mesta Lyon.
Castanera, ktorý pôsobil vo funkcii štátneho tajomníka pre vzťahy s parlamentom, prezident za ministra vnútra vymenoval v utorok spolu s ďalšími štyrmi novými členmi vlády.
Medzi nimi boli napríklad šéfovia rezortov kultúry a poľnohospodárstva. Zmeny vo vláde sa nedotkli kľúčových členov kabinetu, vrátane ministrov financií a zahraničia.
Viac k témam: Christophe Castaner, Emmanuel Macron, Gerard Collomb, Minister vnútra
Zdroj: Webnoviny.sk - Macron menoval nových členov vlády, ministrom vnútra sa stal jeho spojenec Christophe Castaner © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ľudskoprávna koalícia upozornila na zhoršenú situáciu v oblasti ochrany ľudských práv, o problémoch informovala výbor OSN
Ozbrojené sily SR upozorňujú na plánovaný let nadzvukovou rýchlosťou s možnosťou vzniku rázovej vlny
Slovensko potrebuje reformu fungovania štátu, zhodujú sa zástupcovia zamestnávateľov a kontrolórov – FOTO