Streda, 17. august 2022
Slnečno  17,8 °C
Mimoriadne správy

Macedónska polícia zachytila 44 migrantov z Pakistanu, plánuje ich vrátiť do Grécka

 Webnoviny  15. máj 2022  109
Macedónska polícia zachytila 44 migrantov z Pakistanu, plánuje ich vrátiť do Grécka

15.5.2022 (Webnoviny.sk) - Polícia v Severnom Macedónsku v sobotu informovala, že zadržala skupinu 44 migrantov z Pakistanu a vráti ich do susedného Grécka, odkiaľ podľa nej na severomacedónske územie vstúpili.

Hovorkyňa polície Suzana Praniková uviedla, že migrantov našli v piatok večer na juhu krajiny neďaleko gréckych hraníc. Previezli ich do útulku, kde počkajú na deportáciu.

Severomacedónska polícia hovorí, že migračná trasa do strednej a severnej Európy cez územie Severného Macedónska v posledných mesiacoch takmer zanikla a migranti, ktorí sa chcú dostať do bohatších západných štátov, používajú alternatívne cesty predovšetkým cez Albánsko.

Viac k témam: Nelegálna migrácia, Policajti, Utečenci migranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Macedónska polícia zachytila 44 migrantov z Pakistanu, plánuje ich vrátiť do Grécka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.