Utorok, 16. júl 2024
Slnečno  28,3 °C
Mimoriadne správy

Má sa Kremeľ obávať straty kontroly nad Čečenskom? Správy o zdravotnom stave Kadyrova ohrozujú stabilitu

 Webnoviny  18. september 2023  260  
Má sa Kremeľ obávať straty kontroly nad Čečenskom? Správy o zdravotnom stave Kadyrova ohrozujú stabilitu

18.9.2023 (SITA.sk) - Správy o vážnom zdravotnom stave čečenského lídra Ramzana Kadyrova podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) poukazujú na závislosť ruského vodcu Vladimira Putina od Kadyrova v otázke, či v Čečensku bude naďalej stabilita. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Hlavné spravodajské riaditeľstvo ukrajinského ministerstva obrany (GUR) podľa ukrajinských médií v piatok potvrdilo, že Kadyrov je v kóme. Avšak Kadyrov poprel dohady o jeho zdraví vo videozázname zverejnenom v nedeľu.

ISW konštatuje, že destabilizácia vlády Kadyrova v Čečensku by bola veľkým úderom pre Putinov režim čiastočne aj preto, „aké dôležité bolo pre počiatočnú popularitu Putina v Rusku dosiahnutie stability v Čečensku prostredníctvom brutálnej a krvavej vojny".

Ruských predstaviteľov vrátane Kadyrova pravdepodobne znepokojuje, že pokračujúce dohady o stave jeho zdravia ovplyvnia dlhodobú stabilitu jeho kontroly nad Čečenskom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Čečensko, Čečenský vodca, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk - Má sa Kremeľ obávať straty kontroly nad Čečenskom? Správy o zdravotnom stave Kadyrova ohrozujú stabilitu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.