Piatok, 10. apríl 2020
Slnečno  8,2 °C
Mimoriadne správy

Lyžiar vypadol z lanovky a udusil sa, okolo hlavy a krku sa mu omotala vetrovka

 Webnoviny  19. február 2020  18
Lyžiar vypadol z lanovky a udusil sa, okolo hlavy a krku sa mu omotala vetrovka

19.2.2020 (Webnoviny.sk) - V americkom štáte Colorado zomrel na sedačkovej lanovke lyžiar, ktorému sa okolo hlavy a krku omotala vetrovka.

Štyridsaťšesťročný muž z New Jersey naposledy vydýchol počas "vážneho incidentu", ktorý sa stal 13. februára v rezorte Vail Mountain.

Muž vypadol z lanovky


Muž nasadol na sedačku číslo 37 v Blue Sky Basin a následne vypadol, pričom jeho vetrovka sa zachytila o lanovku a obmotala sa mu okolo hlavy. Lyžiar sa udusil.

Podľa niektorých správ bolo sedadlo vo zvislej polohe, čo zapríčinilo, že muž vypadol z lanovky.

Lyžiarovu smrť považujú za nehodu


Koronerka Kara Bettis uviedla, že jeho smrť považujú za nehodu. Na mieste zasahovali aj záchranári, ktorí mu však už nedokázali pomôcť. Pacienta previezli do nemocnice, kde ho vyhlásili za mŕtveho.

Prípad v súčasnosti vyšetrujú. Prevádzkovateľ uviedol, že lanovka prešla inšpekciou a funguje normálne. Pozostalým vyjadril úprimnú sústrasť.

Viac k témam: lanovka, lyžiar, lyžovanie, udusenie, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Lyžiar vypadol z lanovky a udusil sa, okolo hlavy a krku sa mu omotala vetrovka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.