Nedeľa, 16. máj 2021
Slabý dážď  7 °C
Mimoriadne správy

Ľudia v Minsku opäť protestovali proti Lukašenkovi, polícia použila vodné delo

 Webnoviny   4. október 2020  151
Ľudia v Minsku opäť protestovali proti Lukašenkovi, polícia použila vodné delo

4.10.2020 (Webnoviny.sk) - V bieloruskej metropole Minsk sa v nedeľu opäť zišli desaťtisíce ľudí na demonštrácii proti autoritárskemu prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi. Polícia proti demonštrantom nasadila vodné delo, niekoľko ľudí zatkla.

Lukašenko si robí nárok na šieste funkčné obdobie po voľbách, ktoré sa všeobecne považujú za zmanipulované.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentské voľby v Bielorusku a protesty (fotografie)

Bieloruské ministerstvo vnútra potvrdilo použitie vodného dela proti zhromaždeniu v Minsku, ktoré označilo za nelegálne. Niekoľko účastníkov demonštrácie polícia zadržala, podrobnosti ale ministerstvo neoznámilo.

Bielorusi protestujú denne od prezidentských volieb z 9. augusta, v ktorých podľa úradov Lukašenko získal 80 percent hlasov.

Opozícia aj niektorí volební pracovníci však tvrdia, že hlasovanie bolo zmanipulované a USA aj Európska únia voľby odsúdili ako neslobodné a neférové.

Viac k témam: protesty v Bielorusku
Zdroj: Webnoviny.sk - Ľudia v Minsku opäť protestovali proti Lukašenkovi, polícia použila vodné delo © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.