Štvrtok, 28. október 2021
Jasno  3,9 °C
Mimoriadne správy

Ľudia v Bruseli demonštrovali proti pandemickým obmedzeniam

 Webnoviny  30. máj 2021  116
Ľudia v Bruseli demonštrovali proti pandemickým obmedzeniam

30.5.2021 (Webnoviny.sk) - Tisíce demonštrantov nahnevaných na obmedzenia spojené s pandémiou v sobotu pochodovali pred sídlo Európskej únie v belgickom Bruseli. Keďže to bolo neoprávnené zhromaždenie, niektorí sa dostali do menších potýčok s miestnou políciou.

Viac o téme: Koronavírus


Dav sa pôvodne zhromaždil v bruselskom parku v rámci večierka proti belgickým pandemickým obmedzeniam, počas ktorého zúčastnení vyzývali Európanov, aby sa domáhali svojej slobody. Neskôr si to namierili do štvrti, v ktorej sa nachádzajú kľúčové budovy EÚ. Policajti sa ich snažili zablokovať a po menších potýčkach sa dav napokon rozišiel.

Belgicko bolo koronavírusom obzvlášť ťažko zasiahnuté. S pribúdajúcim počtom zaočkovaných sa situácia zlepšuje, no v krajine napriek tomu stále platia prísne pravidlá zakazujúce väčšinu zhromaždení a vyžadujúce nosenie rúšok.

Viac k témam: Koronavírus, očkovanie, pandemické opatrenia, protesty
Zdroj: Webnoviny.sk - Ľudia v Bruseli demonštrovali proti pandemickým obmedzeniam © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.