Pondelok, 8. august 2022
Oblačno  14,8 °C
Mimoriadne správy

Londýnska polícia rozdala ďalších 50 pokút za lockdownové večierky, Johnson vyviazol tentokrát bez sankcie

 Webnoviny  12. máj 2022  57
Londýnska polícia rozdala ďalších 50 pokút za lockdownové večierky, Johnson vyviazol tentokrát bez sankcie

12.5.2022 (Webnoviny.sk) - Metropolitná polícia v Londýne rozdala viac ako 50 nových pokút za večierky počas lockdownov v sídlach vládnych úradov, čím už celkový počet presiahol sto.

Medzi pokutovanými osobami tentoraz nie sú premiér Boris Johnson a jeho manželka Carrie. Manželia a minister financií Rishi Sunak boli medzi osobami, ktoré dostali pokuty 50 libier za porušenie pandemických opatrení na večierkoch počas lockdownu minulý mesiac.

Predpokladá sa, že najnovšia séria pokút čiastočne súvisí s vianočným večierkom z 18. decembra 2020, na ktorom sa Johnson nezúčastnil, informuje spravodajský portál BBC.

Polícia vyšetruje 12 podujatí od mája 2020 do apríla 2021, ktoré mohli porušiť pravidlá počas lockdownu. Na minimálne troch sa zúčastnil aj Boris Johnson.

V rámci vyšetrovania polícia rozposlala viac ako 100 dotazníkov, prostredníctvom ktorých sa pýtala ľudí na ich účasť na večierkoch. Kauza známa ako „partygate“ vyvolala verejné pobúrenie a výzvy na odstúpenie Johnsona i Sunaka.

Viac k témam: Koronavírus, Lockdown, protipandemické opatrenia, Vianočný večierok, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Londýnska polícia rozdala ďalších 50 pokút za lockdownové večierky, Johnson vyviazol tentokrát bez sankcie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.