Pondelok, 1. jún 2020
Polojasno  10,4 °C
Mimoriadne správy

Loď UK-165 sa tratila v Severnom mori, na rozsiahlom pátraní sa podieľajú aj helikoptéry

 Webnoviny  28. november 2019  64
Loď UK-165 sa tratila v Severnom mori, na rozsiahlom pátraní sa podieľajú aj helikoptéry

28.11.2019 (Webnoviny.sk) - Holandská pobrežná stráž vo štvrtok odštartovala rozsiahle pátranie po rybárskej lodi, ktorá sa stratila v Severnom mori. Na akcii sa podieľajú aj mínolovka, helikoptéry a ďalšie lode. Na palube UK-165 sa nachádzali dvaja ľudia. Núdzový signál vyslali skoro ráno približne sedem kilometrov západne od ostrova Texel, pričom v tom čase pobrežie sužoval silný vietor.

Sonar už zrejme zachytil potopenú loď, no rozbúrené vlny nedovolia potápačom preskúmať morské dno. Pátracia helikoptéra predtým našla v oblasti, odkiaľ vyšiel núdzový signál, nafukovací čln, v ktorom sa však nikto nenachádzal. Po nezvestných pátrajú aj ďalšie lode z rybárskej komunity v Urku.

Viac k témam: rybárska loď
Zdroj: Webnoviny.sk - Loď UK-165 sa tratila v Severnom mori, na rozsiahlom pátraní sa podieľajú aj helikoptéry © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.