Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Loď s vyše dvesto migrantmi by mala zakotviť na Malte, Francúzsko si ich zrejme tiež rozdelí
BERLÍN 26. júna (WebNoviny.sk) - Loď nemeckej mimovládnej organizácie Mission Lifeline s viac ako 200 migrantmi, ktorá sa už od štvrtka nachádza v Stredozemnom mori, by mala zakotviť na Malte.
Francúzsky prezident Emmanuel Macron v utorok uviedol, že Malta súhlasila s tým, že lodi poskytne prístav. Francúzsko sa podľa Macrona pripojí ku krajinám, ktoré si migrantov z lode rozdelia.
Odporúčame:
Alžírsko nechalo bez jedla a vody tisíce migrantov, na Sahare zomreli tehotné ženy aj deti
Prijatie časti migrantov ponúkli aj Portugalsko a Španielsko. Španielsky premiér Pedro Sánchez sa vyjadril, že jeho krajina je ochotná byť súčasťou európskej reakcie na problém nemeckej lode s migrantmi.
"Španielsko bude súčasťou spoločnej odpovede, ktorú, v tomto prípade, dáme lodi Lifeline, ale musí to byť spoločná odpoveď, musí byť európska, musí byť zo strany rôznych krajín," odpovedal Sánchez počas návštevy v Berlíne na otázku, či Španielsko poskytne lodi prístav.
Odporúčame:
Macron po rokovaní so Sánchezom predstavil návrh riešenia migračnej politiky v Európskej únii
Predseda talianskej vlády Giuseppe Conte tiež povedal, že Taliansko prijme časť migrantov z lode nemeckej záchranárskej organizácie. Conte vo vyhlásení konštatoval, že takýto sľub dal v telefonickom rozhovore s premiérom Malty. Predseda maltskej vlády Joseph Muscat vyhlásil, že jeho krajina sa snaží "predísť prepuknutiu humanitárnej krízy" tým, že bude zdieľať zodpovednosť s inými štátmi EÚ.
Viac k témam: Emmanuel Macron, Francúzsko, Malta, migranti, Nemecko, Pedro Sánchez, Španielsko
Zdroj: Webnoviny.sk - Loď s vyše dvesto migrantmi by mala zakotviť na Malte, Francúzsko si ich zrejme tiež rozdelí © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Trumpov cestovný zákaz bol schválený, prezident však odmieta diskrimináciu moslimov
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini