Streda, 17. august 2022
Slnečno  21,2 °C
Mimoriadne správy

Loď s viac ako sto pasažiermi na palube sa po zrážke potopila, hlásia mŕtvych aj nezvestných

 Webnoviny  28. august 2021  152
Loď s viac ako sto pasažiermi na palube sa po zrážke potopila, hlásia mŕtvych aj nezvestných

28.8.2021 (Webnoviny.sk) - Na vodnej nádrži v Bangladéši sa po zrážke potopila loď s viac ako sto pasažiermi na palube. Podľa miestnych predstaviteľov pri nehode zomrelo 21 ľudí a zhruba 50 je nezvestných.

Incident sa stal v piatok večer v okrese Brahmanbaria, zhruba 82 kilometrov východne od hlavného mesta Dháka. Podľa bangladéšskych novín The Daily Star, ktoré sa odvolávajú na svedka incidentu, sa loď rýchlo potopila po tom, čo do nej narazili dve nákladné plavidlá.

Obyvatelia Bangladéša sa veľmi spoliehajú na vodnú dopravu, či už pri prevoze ľudí alebo tovarov. Smrteľné incidenty sú tam však bežné, a to pre nekvalifikovanú prevádzku plavidiel i nedostatočné presadzovanie bezpečnostných pravidiel.

Viac k témam: loď, nehoda, nezvestní, potopenie lode, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Loď s viac ako sto pasažiermi na palube sa po zrážke potopila, hlásia mŕtvych aj nezvestných © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.