Streda, 20. január 2021
Oblačno  1,4 °C
Mimoriadne správy

Lockdown v Nemecku sa predĺži do konca januára, sprísniť by sa mali aj ďalšie obmedzenia

 Webnoviny   5. január 2021  36
Lockdown v Nemecku sa predĺži do konca januára, sprísniť by sa mali aj ďalšie obmedzenia

5.1.2021 (Webnoviny.sk) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová a premiéri 16 nemeckých spolkových krajín sa v utorok dohodli na predĺžení súčasného lockdownu do 31. januára. Merkelová tiež uviedla, že v krajine sprísnia obmedzenia týkajúce sa spoločenských kontaktov.

Viac o téme: Koronavírus


Nemecko pristúpilo k čiastočnému lockdownu 2. novembra. Reštrikcie vtedy zahŕňali zatvorenie reštaurácií, barov, voľnočasových a športových zariadení. Keďže počty infikovaných sa nepodarilo dostať pod kontrolu, od 16. decembra platí súčasný lockdown, ktorý sa mal pôvodne skončiť 10. januára.

Vláda v Berlíne chce dosiahnuť, aby prírastky nových infekcií za sedem dní neprekročili hranicu 50 na 100-tisíc obyvateľov. V súčasnosti sa tento ukazovateľ pohybuje na viac ako dvojnásobku tejto hodnoty. V Nemecku zatiaľ ochoreniu COVID-19 podľahlo 35 518 občanov.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus COVID-19 v Nemecku, lockdown, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Lockdown v Nemecku sa predĺži do konca januára, sprísniť by sa mali aj ďalšie obmedzenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.