Sobota, 23. október 2021
Slnečno  4,8 °C
Mimoriadne správy

Lockdown v Česku bude platiť až do veľkonočných sviatkov, dôvodom sú vysoké počty nakazených

 Webnoviny  19. marec 2021  112
Lockdown v Česku bude platiť až do veľkonočných sviatkov, dôvodom sú vysoké počty nakazených

19.3.2021 (Webnoviny.sk) - Česká vláda predĺžila prísny lockdown až do veľkonočných sviatkov. Dôvodom sú naďalej vysoké počty prípadov koronavírusu i úmrtnosť.

Platnosť súčasných obmedzení mala uplynúť v nedeľu, napokon však bude trvať minimálne do 5. apríla, čo je Veľkonočný pondelok a štátny sviatok.

Viac o téme: Koronavírus„Nie sme v situácii, keď by sme si mohli dovoliť nejaké zásadné zmeny. Je mi to veľmi ľúto. Len vďaka týmto opatreniam sme schopní udržať funkčný zdravotný systém,“ uviedol minister zdravotníctva Jan Blatný.

V stredu evidovali v českých nemocniciach 8 910 pacientov s ochorením COVID-19, z toho 1 989 potrebovalo intenzívnu starostlivosť. Blatný vyslovil očakávanie, že situácia v nemocniciach sa čoskoro začne zlepšovať a v apríli počet hospitalizovaných klesne zhruba na 5-tisíc.

Viac k témam: česká vláda, COVID-19, Koronavírus, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk - Lockdown v Česku bude platiť až do veľkonočných sviatkov, dôvodom sú vysoké počty nakazených © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.