Pondelok, 17. máj 2021
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Lockdown odmieta 86 percent Rakúšanov, podporu stráca aj stratégia vlády v boji s COVID-19

 Webnoviny  22. október 2020  99
Lockdown odmieta 86 percent Rakúšanov, podporu stráca aj stratégia vlády v boji s COVID-19

22.10.2020 (Webnoviny.sk) - Uzavretie krajiny v rámci boja proti koronavírusovej pandémii v Rakúsku odmieta veľká väčšina obyvateľov. Vyplýva to z prieskumu, o ktorom informovala vo štvrtok agentúra APA.

Do popredia ide ekonomické hľadisko


S takzvaným lockdownom nesúhlasí 86 percent respondentov. Pokračovanie súčasných opatrení si želá 43 percent respondentov, rovnako veľká skupina sa ale prihovára za uvoľnenie existujúcich obmedzení.

Viac o téme: Koronavírus


Pri druhej vlne pandémie obyvatelia, na rozdiel od jari, dávajú viac do popredia ekonomické hľadisko, uviedla agentúra APA.

Dôvera v stratégiu vlády klesla


Koronavírus považuje za osobné zdravotné riziko 26 percent respondentov, 32 percent vníma skôr hrozbu v podobe hospodárskych dopadov pandemických opatrení. Ekonomické riziká pociťujú najvýraznejšie obyvatelia vo vekovej kategórii do 40 rokov.

Celkovo vládnu stratégiu v boji s pandémiou podporuje 53 percent obyvateľov. To je však výrazný pokles oproti letu, keď miera súhlasu dosahovala 70 percent. Najmenšia miera akceptácie obmedzení je medzi ľuďmi mladšími ako 30 rokov, informuje APA.

Viac k témam: Koronavírus, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk - Lockdown odmieta 86 percent Rakúšanov, podporu stráca aj stratégia vlády v boji s COVID-19 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.