Piatok, 7. august 2020
Slnečno  24,7 °C
Mimoriadne správy

Lietadlo vypustilo palivo na päť základných škôl, pilot odmietol spraviť úkon nad oceánom

 Webnoviny  15. január 2020  38
Lietadlo vypustilo palivo na päť základných škôl, pilot odmietol spraviť úkon nad oceánom

15.1.2020 (Webnoviny.sk) - Dopravné lietadlo vypustilo nad školami v okolí Los Angeles palivo, ktoré zasiahlo desiatky detí i dospelých. Palivo, ktoré podľa úradov dopadlo na zem ako opar, spôsobilo u 56 detí a dospelých slabé podráždenie kože a pľúc i bolesti hlavy. Nikoho však nehospitalizovali.

Vypustenie nad oceánom odmietol


Lietadlo spoločnosti Delta Air Lines, ktoré smerovalo do Šanghaja, muselo vypustiť palivo pri núdzovom pristávaní na Medzinárodnom letisku v Los Angeles po tom, ako sa u neho krátko po štarte objavil problém s motorom.

Keď sa pilota riadiaci letovej prevádzky spýtali, či chce udržať lietadlo nad oceánom, aby mohol vypustiť palivo, odmietol. Zdá sa však, že neskôr zmenil názor na to, či s lietadlom dokáže s takou váhou pristáť, uvádza agentúra AP. Podľa Delta Air Lines stroj pristál bezpečne.

Palivo sa rýchlo vyparilo


Palivo vypustil na poludnie nad mestom Cudahy a okolitými časťami okresu Los Angeles, zhruba 21 kilometrov východne od letiska. Opar dopadol na päť základných škôl.

Všetky zranenia, ktoré spôsobil, boli ľahké a neboli potrebné žiadne evakuácie, uviedol inšpektor z požiarneho zboru okresu Los Angeles Sky Cornell. Všetko palivo sa podľa neho rýchlo vyparilo a vo vzduchu i na zemi nezostalo nič horľavé.

Prípad vyšetruje Federálny úrad pre letectvo (FAA).

Viac k témam: lietadlo, palivo
Zdroj: Webnoviny.sk - Lietadlo vypustilo palivo na päť základných škôl, pilot odmietol spraviť úkon nad oceánom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.