Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  26,9 °C
Mimoriadne správy

Liečba rakoviny princeznej Kate napreduje dobre, v sobotu sa zúčastní na oslave kráľových narodenín

 Webnoviny  14. jún 2024  139  
Liečba rakoviny princeznej Kate napreduje dobre, v sobotu sa zúčastní na oslave kráľových narodenín

14.6.2024 (SITA.sk) - Catherine, princezná z Walesu, robí v liečbe rakoviny „dobré pokroky“ a v sobotu sa zúčastní na vojenskej prehliadke Trooping the Colour, ktorá sa uskutoční pri príležitosti oficiálnych narodenín britského kráľa. Bude to prvé verejné vystúpenie manželky princa Williama od jej diagnózy.

Robím dobré pokroky, ale ako každý, kto prechádza chemoterapiou, vie, sú dobré a zlé dni," uviedla Catherine vo vyhlásení zverejnenom v piatok a dodala, že ju čaká „niekoľko ďalších mesiacov" liečby.

Tiež sa vyjadrila, že sa teší na víkendovú oslavu s rodinou a dúfa, že v lete absolvuje niekoľko verejných podujatí. Zároveň však podľa svojich slov vie, že sa „z toho ešte nedostala“.

Štyridsaťdvaročná Catherine oznámila svoju diagnózu v marci. Tento rok dosiaľ neabsolvovala žiadne verejné vystúpenia, takže jej piatkové oznámenie je významný krok. Neznamená to však úplný návrat k jej verejným povinnostiam.

Princezná sa v piatok tiež poďakovala členom verejnosti a povedala, že bola „unesená všetkými láskavými správami podpory a povzbudenia“.

Viac k témam: Britská kráľovská rodina, princezná
Zdroj: SITA.sk - Liečba rakoviny princeznej Kate napreduje dobre, v sobotu sa zúčastní na oslave kráľových narodenín © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.