Pondelok, 23. november 2020
Oblačno  0,2 °C
Mimoriadne správy

Lídri v Líbyi by mali ukončiť vojnový stav a zamerať sa na zlú situáciu migrantov, vyzýva pápež František

 Webnoviny  14. jún 2020  79
Lídri v Líbyi by mali ukončiť vojnový stav a zamerať sa na zlú situáciu migrantov, vyzýva pápež František

14.6.2020 (Webnoviny.sk) - Pápež František vyzval politických a vojenských lídrov v Líbyi, aby ukončili vojnový stav a zamerali sa na zlú situáciu migrantov uväznených v krajine. Na Námestí svätého Petra uviedol, že je potrebné skoncovať s násilím a pripraviť cestu vedúcu k mieru, stabilite a jednote v Líbyi.

Svätý otec tiež povedal, že tisíce migrantov, utečencov a žiadateľov o azyl sú "náchylnejší voči vykorisťovaniu a násiliu". "Všetci nesieme zodpovednosť," dodal.

Líbya upadla do chaosu po povstaní, ktoré v roku 2011 pripravilo o moc aj život diktátora Muammara Kaddáfího. V Líbyi v súčasnosti vládnu dve konkurenčné autority, vláda na východe a vláda na západe podporovaná OSN.

Viac k témam: utečenci migranti, Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk - Lídri v Líbyi by mali ukončiť vojnový stav a zamerať sa na zlú situáciu migrantov, vyzýva pápež František © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.