Pondelok, 11. december 2023
Mrznúci dážď  0 °C
Mimoriadne správy

Lídri na mierovom samite v Egypte vyzvali na pomoc Palestínčanom, skritizovali medzinárodnú nečinnosť a dvojaký meter

 Webnoviny  21. október 2023  86  
Lídri na mierovom samite v Egypte vyzvali na pomoc Palestínčanom, skritizovali medzinárodnú nečinnosť a dvojaký meter

21.10.2023 (SITA.sk) - Svetoví lídri sa v sobotu zišli v Káhire na mierovom samite o izraelsko-palestínskom konflikte.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Predstavitelia arabských a európskych krajín vyzvali na to, aby do Pásma Gazy prúdilo viac humanitárnej pomoci a vyzvali na ochranu civilistov v oblasti. Niekoľkí arabskí lídri, vrátane egyptského prezidenta a jordánskeho kráľa, využili príležitosť na kritiku medzinárodného spoločenstva za jeho nečinnosť a dvojaký meter.

Ten podľa nich svet ukázal pri ničivom izraelskom bombardovaní Pásma Gazy. Odpoveď sveta ukázala „nedostatok hodnôt medzinárodného spoločenstva pri riešení kríz,“ uviedla kancelária egyptského prezidenta Abd al-Fattáha as-Sísího.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

„Zatiaľ čo vidíme, ako sa predstavitelia na jednom mieste ponáhľajú a súperia, aby urýchlene odsúdili zabíjanie nevinných ľudí, nachádzame nepochopiteľné váhanie pri odsúdení toho istého činu na inom mieste,“ vyjadrila sa narážajúc na ostré západné odsúdenie útoku palestínskeho militantného hnutia Hamas na Izrael a slabšiu reakciu na palestínske utrpenie pri izraelskej odvete. Samit okamžite nepriniesol žiadne vyhlásenia o vyhliadkach na prímerie.

Viac k témam: Egyptský prezident, Humanitárna pomoc, Izraelsko-palestínsky konflikt, mierový samit, Pásmo Gazy
Zdroj: SITA.sk - Lídri na mierovom samite v Egypte vyzvali na pomoc Palestínčanom, skritizovali medzinárodnú nečinnosť a dvojaký meter © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.