Piatok, 12. júl 2024
Zamračené  26 °C
Mimoriadne správy

Lesné požiare v Portugalsku zničili tisíce hektárov porastov, padol aj teplotný rekord 46,4 stupňa Celzia (video)

 Webnoviny   8. august 2023  155  
Lesné požiare v Portugalsku zničili tisíce hektárov porastov, padol aj teplotný rekord 46,4 stupňa Celzia (video)

8.8.2023 (SITA.sk) - Hasiči v Portugalsku bojujú proti lesným požiarom, ktoré zničili tisíce hektárov porastov. Zhruba 800 hasičov v pondelok nasadili proti požiaru pri meste Odemira, pričom evakuovať museli viac ako 1 400 ľudí. Najmenej deväť hasičov sa počas zásahov zranilo. Informuje o tom web BBC.

Očakáva sa pritom, že veľkú časť Iberského polostrova tento týždeň zasiahnu horúčavy nad 40 stupňov Celzia. V Portugalsku v pondelok v meste Santarém namerali až 46,4 stupňa Celzia. Ide o najvyššiu teplotu v tomto roku.

Požiar pri meste Odemira sa rozhorel v sobotu a silný vietor ho rozšíril na juh do hornatého regiónu Algarve, ktorý je hlavnou turistickou oblasťou Portugalska. Doteraz požiar zničil približne 6 700 hektárov pôdy. Evakuovaných bolo 19 dedín, štyri turistické ubytovne a kemping.Pre ďalší veľký požiar v strednom Portugalsku uzavreli niekoľko úsekov diaľnice, vrátane častí diaľnice A1 medzi Lisabonom a mestom Porto. Úrady vyhlásili viac ako 120 obcí po celom Portugalsku za oblasti, v ktorých je riziko lesných požiarov.

Viac k témam: Lesné požiare, Lesné požiare v Portugalsku
Zdroj: SITA.sk - Lesné požiare v Portugalsku zničili tisíce hektárov porastov, padol aj teplotný rekord 46,4 stupňa Celzia (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.