Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Lesné požiare v Grécku spôsobili obrovské výbuchy v sklade munície, ľudí museli evakuovať (foto)

 Webnoviny  28. júl 2023  89  
Lesné požiare v Grécku spôsobili obrovské výbuchy v sklade munície, ľudí museli evakuovať (foto)

28.7.2023 (SITA.sk) - Lesné požiare pustošiace centrálnu časť Grécka sa vo štvrtok popoludní rozšírili do vojenského skladu nachádzajúceho sa iba niekoľko kilometrov od hlavnej leteckej základne. Ako referuje web Politico, plamene podpálili muníciu a spôsobili obrovské výbuchy.

Ľudí museli evakuovať


Po explóziách úrady evakuovali obyvateľov a turistov z okolitých miest a pláží po súši aj po mori. Nie sú hlásené žiadne zranenia. Sklad munície sa nachádza asi šesť kilometrov od hlavnej vojenskej leteckej základne v Nea Anchialos, asi 20 kilometrov od mesta Volos.

Grécke letectvo uviedlo, že oblasť okolo skladu bola evakuovaná skôr, ako ju zasiahli lesné požiare. Hasiči tiež z bezpečnostných dôvodov opustili oblasť predtým, ako sa požiar dostal príliš blízko ku skladu.

Požiare zasiahli viaceré oblasti


Ďalší požiar horí neďaleko Atén v priemyselnej oblasti Aspropyrgos a zachvátil továreň na recykláciu plastov. Hasiči vo štvrtok desiaty deň po sebe pokračovali v boji s veľkými plameňmi na ostrove Rodos. Lesné požiare zasiahli aj ďalšie obľúbené grécke turistické destinácie ako Korfu či Eubója.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Lesné požiare v Grécku (fotografie)

Viac k témam: Korfu, Lesné požiare v Grécku, Ostrov Eubója, Rodos
Zdroj: SITA.sk - Lesné požiare v Grécku spôsobili obrovské výbuchy v sklade munície, ľudí museli evakuovať (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.