Sobota, 26. september 2020
Zamračené  5,5 °C
Mimoriadne správy

Lesné požiare stále sužujú Austráliu, z východu ušli tisíce turistov a armáda evakuuje juh

 Webnoviny   2. január 2020  86
Lesné požiare stále sužujú Austráliu, z východu ušli tisíce turistov a armáda evakuuje juh

2.1.2020 (Webnoviny.sk) - Tisíce turistov ušli vo štvrtok z východného pobrežia Austrálie sužovaného lesnými požiarmi a armáda začala evakuovať ľudí, ktorí uviazli viacej na juhu. Chladnejšie počasie od utorka pomohlo hasičom a umožnilo ľuďom, aby si podopĺňali zásoby.

Dlhé rady áut a zápchy sa formovali pred benzínovými pumpami, supermarketmi a na opätovne otvorených diaľniciach. V sobotu sa však majú podmienky podporujúce požiare opäť zhoršiť, keďže sa očakáva návrat horúčav a silného vetra.

Na južnom pobreží Nového Južného Walesu zhorelo tento týždeň 381 domov, v susednej Viktórii zomrelo najmenej osem ľudí a zhorelo 68 domov. V oboch najľudnatejších štátoch Austrálie horí momentálne viac než 200 požiarov.

Úrady v Novom Južnom Walese ráno nariadili turistom opustiť 250-kilometrovú zónu pozdĺž malebného južného pobrežia. Štátny minister dopravy Andrew Constance uviedol, že je to dosiaľ "vôbec najväčšia masová relokácia ľudí z tohto regiónu”.

Viac k témam: evakuácia, lesné požiare
Zdroj: Webnoviny.sk - Lesné požiare stále sužujú Austráliu, z východu ušli tisíce turistov a armáda evakuuje juh © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.