Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  12,9 °C
Mimoriadne správy

Le Penová vyvedie Francúzsko z NATO, chce sa tiež usilovať o užšie vzťahy aliancie a Ruska

 Webnoviny  13. apríl 2022  94
Le Penová vyvedie Francúzsko z NATO, chce sa tiež usilovať o užšie vzťahy aliancie a Ruska

13.4.2022 (Webnoviny.sk) - Krajne pravicová kandidátka post prezidentky Francúzska Marine Le Penová vyhlásila, že v prípade víťazstva v druhom kole prezidentských volieb Francúzsko vystúpi z Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO).

Dodala, že naďalej bude rešpektovať kľúčovú zásadu aliancie, podľa ktorej sa útok na jedného člena považuje za útok na všetkých členov. Referuje o tom spravodajský web BBC.

V ceste jej stojí Macron


Le Penová sa v druhom kole prezidentských volieb, ktoré sa uskutoční 24. apríla, postaví súčasnému prezidentovi Emmanuelovi Macronovi.

Na stredajšej tlačovej konferencii taktiež povedala, že ak získa moc, bude sa usilovať o užšie vzťahy medzi NATO a Ruskom.

K Putinovi má blízko


Mnohí Le Penovú považujú za osobu, ktorá má blízko k ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi.

Verejne odsúdila inváziu na Ukrajinu, ale navštívila Putina pred predchádzajúcimi prezidentskými voľbami vo Francúzsku v roku 2017. Jej nacionalistická strana Národné zhromaždenie v minulosti dostala pôžičky z Ruska.

Viac k témam: Prezidentské voľby vo Francúzsku
Zdroj: Webnoviny.sk - Le Penová vyvedie Francúzsko z NATO, chce sa tiež usilovať o užšie vzťahy aliancie a Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.