Sobota, 20. júl 2024
Oblačno  21,5 °C
Mimoriadne správy

Le Penová nebude žiadať rezignáciu prezidenta Macrona, ak jej strana vyhrá vo francúzskych predčasných voľbách

 Webnoviny  16. jún 2024  82  
Le Penová nebude žiadať rezignáciu prezidenta Macrona, ak jej strana vyhrá vo francúzskych predčasných voľbách

16.6.2024 (SITA.sk) - Francúzska krajne pravicová líderka Marine Le Pen nebude žiadať rezignáciu prezidenta Emmanuela Macrona, ak jej strana vyhrá v predčasných parlamentných voľbách. Tie Macron vyhlásil po tom, ako jej Národné združenie vyhralo v minulotýždňových európskych voľbách. Informuje o tom portál Politico.

Le Pen pre noviny Le Figaro povedala, že rešpektuje inštitúcie a nevyzýva na „inštitucionálny chaos“. „Bude tu jednoducho spolužitie,“ skonštatovala.

Predčasné parlamentné voľby sa vo Francúzsku uskutočnia 30. júna a 7. júla. Výkon Národného združenia v nich bude pozorne sledovaný ako predzvesť toho, či Le Pen dokáže doviesť svoju stranu k prezidentskému úradu v roku 2027. Politička sa vyjadrila, že nič jej „nezabráni kandidovať v prezidentských voľbách".

Viac k témam: Francúzsky prezident, Predčasné voľby, Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk - Le Penová nebude žiadať rezignáciu prezidenta Macrona, ak jej strana vyhrá vo francúzskych predčasných voľbách © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.