Nedeľa, 4. máj 2025
Oblačno  10,9 °C
Mimoriadne správy

Lavína z bahna zabila v Kolumbii najmenej dvesto ľudí

 Webnoviny   2. apríl 2017  516  0
Lavína z bahna zabila v Kolumbii najmenej dvesto ľudí

BOGOTA 2. apríla (WebNoviny.sk) - Kolumbijská armáda v nedeľu oznámila, že intenzívne dažde a následný zosuv bahna v meste Mocoa si vyžiadali životy 254 ľudí. Ďalších 400 osôb utrpelo zranenia a vyše 200 ich je nezvestných.

Na miesto nešťastia povolali viac ako 1100 vojakov a policajtov, aby pomohli ľuďom zo 17 oblastí mesta dostať sa do bezpečia.

Odporúčame:
Mesto Mocoa prekvapila prívalová vlna, zabila najmenej 112 ľudí

Kolumbijský prezident Juan Manuel Santos na svojej stránke na sociálnej sieti Twitter v rovnakom čase ako armáda informoval o 193 obetiach na životoch.

Starosta mesta José Antonio Castro, ktorý v noci na sobotu tiež prišiel o dom, v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Caracol uviedol, že "väčšinu domov zmietla lavína" z bahna. Spresnil, že ľudia boli pred rizikom vopred varovaní a dostali sa včas do bezpečia, ale viacero štvrtí, ako aj dva mosty boli zničené.

Ku katastrofe v meste Mocoa došlo po tom, ako intenzívne dažde spôsobili prudký vzostup hladín troch riek. Ich voda zmiešaná s rozmáčanou zeminou v noci nadnes nečakane zaplavila mesto Mocoa.



Viac k témam: Kolumbia, prírodná katastrofa
Zdroj: Webnoviny.sk - Lavína z bahna zabila v Kolumbii najmenej dvesto ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.