Utorok, 7. apríl 2020
Jasno  4,4 °C
Mimoriadne správy

Lavína na Špicbergoch zasypala dvoch Nemcov, na miesto vyslali vrtuľník aj lavínového psa

 Webnoviny  21. február 2020  19
Lavína na Špicbergoch zasypala dvoch Nemcov, na miesto vyslali vrtuľník aj lavínového psa

21.2.2020 (Webnoviny.sk) - Dvaja nemeckí turisti prišli o život na súostroví Špicbergy (Svalbard), kde ich zasypala lavína. Informoval o tom úrad guvernéra Špicbergov. Nešťastie sa podľa jeho údajov stalo vo štvrtok na ľadovci niekoľko kilometrov od ruskej osady Barentsburg. Presné okolnosti nie sú známe.

Obaja Nemci boli súčasťou výpravy organizovanej ruskou cestovkou Arctic Travel Company Grumant. Úrady na miesto okamžite vyslali vrtuľník a lavínového psa, avšak záchranári už iba konštatovali smrť turistov, uvádza stanovisko guvernéra.

Špicbergy sa nachádzajú v Severnom ľadovom oceáne, viac než 800 kilometrov severne od pevninského Nórska. Barentsburg je druhou najväčšou osadou ostrovov. Žije tam 435 obyvateľov, prevažne Rusov a Ukrajincov.

Viac k témam: lavína, záchranári
Zdroj: Webnoviny.sk - Lavína na Špicbergoch zasypala dvoch Nemcov, na miesto vyslali vrtuľník aj lavínového psa © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.