Streda, 12. august 2020
Jasno  15,7 °C
Mimoriadne správy

Lajčákovo ministerstvo odporúča Slovákom opustiť Irak, pre krajinu platí najvyšší stupeň výstrahy

 Webnoviny   7. január 2020  36
Lajčákovo ministerstvo odporúča Slovákom opustiť Irak, pre krajinu platí najvyšší stupeň výstrahy

7.1.2020 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo zahraničných vecí (MZV) odporúča Slovákom, ktorí sa nachádzajú v Iraku, aby opustili túto krajinu. Agentúru SITA o tom informoval hovorca rezortu diplomacie Boris Gandel. Pre Irak platí najvyšší štvrtý stupeň výstrahy, a teda odporúčanie opustiť krajinu.

„Vzhľadom na aktuálnu eskaláciu udalostí v Iraku, ako aj v kontexte celkového rastúceho napätia v blízkovýchodnom regióne, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky upozorňuje občanov SR, že v súvislosti s Irackou republikou je stále v platnosti stupeň cestovného odporúčania č. 4: ‚Odporúčanie opustiť krajinu'. Konzulárnu asistenciu občanom SR poskytuje, v rámci existujúcich limitovaných možností, Zastupiteľský úrad SR v Bejrúte. Honorárny konzulát SR v Erbile momentálne nie je v prevádzke," píše sa na webovej stránke MZV.

Viac k témam: Zabitie Kásema Solejmáního
Zdroj: Webnoviny.sk - Lajčákovo ministerstvo odporúča Slovákom opustiť Irak, pre krajinu platí najvyšší stupeň výstrahy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.