Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Labouristi prišli o ďalšieho poslanca, Austin obvinil stranu z extrémizmu aj antisemitizmu
LONDÝN 22. februára (WebNoviny.sk) - Odliv zákonodarcov z hlavných britských politických strán pokračuje.
Poslanec Ian Austin v piatok oznámil, že opúšťa opozičnú Labouristickú stranu, pričom ju obvinil z "kultúry extrémizmu, antisemitizmu a intolerancie" pod vedením ľavicového lídra Jeremyho Corbyna.
Dodal však, že sa nepridá k novosformovanej Nezávislej skupine, ktorú už tvoria ôsmi bývalí labouristi a traja bývalí členovia Konzervatívnej strany.
Skupina dúfa, že sa jej podarí pritiahnuť do svojich radov nespokojných proeurópsky zmýšľajúcich poslancov z Konzervatívnej i Labouristickej strany a sformovať novú centristickú silu na britskej politickej scéne.
Odštiepenci nesúhlasia s odhodlaním konzervatívnej vlády, aby Veľká Británia opustila Európsku úniu 29. marca, a to aj v prípade, ak sa žiadnu dohodu o odchode nepodarí dosiahnuť.
Viac k témam: brexit, Konzervatívna strana, Labouristická strana, Nezávislá skupina
Zdroj: Webnoviny.sk - Labouristi prišli o ďalšieho poslanca, Austin obvinil stranu z extrémizmu aj antisemitizmu © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
USA rokovali s Ruskom o ukončení 17-ročnej vojny v Afganistane
Poľsko a Slovensko budú spolupracovať v obrannom priemysle, rokovania hovoria o konkrétnych projektoch – VIDEO
Situácia na Blízkom východe ukazuje, aké dôležité je mať cestovné poistenie aj na skutočne mimoriadne udalosti
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne