Utorok, 19. október 2021
Polojasno  13,1 °C
Mimoriadne správy

Kyjev pre nárast nakazených vstúpil do prísnejšieho lockdownu, zatvorili školy a obmedzili dopravu

 Webnoviny   5. apríl 2021  109
Kyjev pre nárast nakazených vstúpil do prísnejšieho lockdownu, zatvorili školy a obmedzili dopravu

5.4.2021 (Webnoviny.sk) - Úrady ukrajinského hlavného mesta Kyjev vyhlásili prísnejší lockdown v reakcii na najnovší rast počtu prípadov koronavírusu. Počas dvoch týždňov od pondelka budú v meste zatvorené všetky školy. Verejnú dopravu budú môcť využívať iba ľudia so špeciálnymi dokladmi.

Viac o téme: Koronavírus


Starosta Kyjeva Vitalij Kličko oznámil, že tieto doklady dostanú iba zdravotníci a záchranári, zamestnanci sociálnych služieb, dopravných a energetických firiem, policajti a zamestnanci maloobchodu. „Nemocnice sú takmer plné. Situácia je náročná," povedal Kličko.

V pondelok kyjevskí zdravotníci nahlásili 458 nových prípadov nákazy koronavírusom a 32 nových úmrtí. V rámci celej Ukrajiny za uplynulých 24 hodín zistili viac ako 10-tisíc nových infekcií.

Ukrajina začala vakcináciu proti koronavírusu v závere februára po tom, ako dostala 500-tisíc dávok očkovacej látky AstraZeneca. V marci do krajiny prišlo 215-tisíc dávok vakcíny BioNTech. Doteraz sa však zaočkovať dalo iba 291 822 obyvateľov krajiny v dôsledku všeobecne rozšíreného odmietania vakcinácie.

Viac k témam: Koronavírus, lockdown, očkovanie, zatvorené školy, zdravotníci
Zdroj: Webnoviny.sk - Kyjev pre nárast nakazených vstúpil do prísnejšieho lockdownu, zatvorili školy a obmedzili dopravu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.