Štvrtok, 20. január 2022
Zamračené  -3,6 °C
Mimoriadne správy

Kvarteto bulharských strán sa dohodlo na koalícii, dohoda o vláde vznikla po dlhých rozhovoroch

 Webnoviny  10. december 2021  50
Kvarteto bulharských strán sa dohodlo na koalícii, dohoda o vláde vznikla po dlhých rozhovoroch

10.12.2021 (Webnoviny.sk) - Lídri štyroch bulharských strán v piatok oznámili, že sa dohodli na vytvorení centristicky vedenej koalície. To by mohlo ukončiť niekoľkomesačnú politickú krízu, keďže v krajine sužovanej ekonomickými a zdravotnými problémami absentuje riadna vláda od apríla tohto roka.

Dohoda nasledovala po dlhých rozhovoroch medzi víťazom minulomesačných parlamentných volieb, centristickou stranou Pokračujeme v zmene (PP), dvomi pravicovo orientovanými stranami a socialistickou stranou.

Tieto štyri politické zoskupenia budú spolu kontrolovať dovedna 134 kresiel v bulharskom 240-člennom parlamente. Zákonodarný zbor bude v pondelok hlasovať o schválení novej vlády, ktorú by mal z pozície premiéra viesť líder PP, 41-ročný Kiril Petkov.

Viac k témam: Bulharská vláda, Parlamentné voľby v Bulharsku
Zdroj: Webnoviny.sk - Kvarteto bulharských strán sa dohodlo na koalícii, dohoda o vláde vznikla po dlhých rozhovoroch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.