Sobota, 30. máj 2020
Zamračené  11,8 °C
Mimoriadne správy

Kurz oznámil začiatok náročného procesu, ľudovci odštartujú koaličné rozhovory so Zelenými

 Webnoviny  11. november 2019  84
Kurz oznámil začiatok náročného procesu, ľudovci odštartujú koaličné rozhovory so Zelenými

11.11.2019 (Webnoviny.sk) - Rakúska ľudová strana (ÖVP) oficiálne odštartuje koaličné rozhovory so stranou Zelených. V prípade úspechu bude koalícia značne odlišná od predchádzajúcej vlády 33-ročného lídra ÖVP Sebastiana Kurza. Ten v pondelok oznámil začiatok "náročného procesu". Zelení po zdĺhavých diskusiách v nedeľu podporili formálne rokovania.

Kurzovi ľudovci získali v septembrových voľbách 37,5 percenta hlasov. Zelení - Zelená alternatíva získali 13,9 percenta a do parlamentu sa vrátili po tom, čo z neho pred dvoma rokmi vypadli. Predčasné voľby sa konali v súvislosti so škandálom nacionalistickej Slobodnej strany Rakúska (FPÖ), ktorá bola vládnym partnerom ÖVP.

Zdroj: Webnoviny.sk - Kurz oznámil začiatok náročného procesu, ľudovci odštartujú koaličné rozhovory so Zelenými © SITA Všetky práva vyhradené.

Hodnotenie článku

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.