Utorok, 21. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Kurdi žiadajú Francúzsko, aby zohralo väčšiu úlohu v Sýrii po stiahnutí amerických vojakov
Webnoviny 21. december 2018 803
BEJRÚT 21. decembra (WebNoviny.sk) – Kurdská politička Ilham Ahmed vyzvala Francúzsko, aby zohralo väčšiu úlohu v Sýrii po stiahnutí amerických jednotiek.
Dodala, že Francúzsko, ako člen NATO, má morálny záväzok zabrániť Turecku zaútočiť na Kurdov. Politička pricestovala do Paríža spolu s delegáciou, ktorá sa stretla so zástupcom prezidenta Emanuela Macrona pre Sýriu Francoisom Senemandom.
Pripravovaný odsun amerických vojakov prezidentom Donaldom Trumpom prekvapil Kurdov, najväčších spojencov USA v Sýrii, kde bojovali proti extrémistickej skupine Islamský štát (IS).
Kurdskí predstavitelia vo štvrtok uviedli, že toto rozhodnutie "spôsobí nestabilitu a vytvorí politickú a vojenskú medzeru v regióne a takisto ponechá miestnych ľudí v pazúroch nepriateľských síl".
Viac k témam: Donald Trump, Emmanuel Macron, Ilham Ahmed, Sýria
Zdroj: Webnoviny.sk - Kurdi žiadajú Francúzsko, aby zohralo väčšiu úlohu v Sýrii po stiahnutí amerických vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nezabudnuteľné momenty na MS 2026. Nórske veslovanie, virálny Haaland, skvelé Kapverdy či politický zásah Trumpa – VIDEO, FOTO
Fico ostro zaútočil na Európsku komisiu, jej správu o právnom štáte označil za pokryteckú – VIDEO